ROCK kONia zagra we Francji

Mrągowska grupa blues-rockowa ROCK kONia, po udanych koncertach na Suwałki Blues Festiwal oraz Echo Blues w litewskim Mariampolu, wybiera się do Francji na festiwal Bay-Car Blues.

BAY-Car Blues, to jeden z najstarszych europejskich festiwali bluesowych. Odbywa się on nieprzerwanie od  1999 roku we francuskiej Dunkierce i oferuje bardzo szeroki i zróżnicowany program. W październiku Dunkierka przywita największe sławy muzyki bluesowej z Europy i Stanów Zjednoczonych, a impreza zakończy się na początku listopada dwoma dużymi wieczornymi koncertami w przepięknej sali Palais du Littoral

W tym roku wystąpi ponad trzydziestu wykonawców, a listopadowe Zaduszki uświetnią takie gwiazdy zza wielkiej wody, jak Joe Louis Walker czy Tino Gonzales. Mrągowski ROCK kONia dołoży tam też coś od siebie. Chłopaki zagrają 31 października podczas koncertu „Les Chapelle Blues”, co w tłumaczeniu znaczy „Zaduszki bluesowe”.

To wielkie wyróżnienie, a zarazem szansa, by zagrać na jednej scenie z całą plejadą artystów, których łączy miłość do płynącej z głębi duszy muzyki gitarowej.

Zespół ROCK kONia powstał w roku 2014 wraz z nadejściem chińskiego Roku Konia. Nazwa skrywa w sobie rock’n’rollowy slogan „Keep on rockin’” kojarzony z muzyką gitarową lat siedemdziesiątych. Stąd blues-rockowy styl grupy, łączący w sobie niebanalne riffy oraz vintage’owe brzmienie instrumentów. Repertuar koncertowy zespołu stanowią w większości utwory autorskie, których część można usłyszeć na zarejestrowanej w 2016 roku płycie „ROCK kONia”. Zespół gra też własne interpretacje twórczości artystów dekady niekomercyjnych lat rock’n rolla.

Zdzisław Piaskowski