Gmina Korsze. Wypadek z udziałem motocykla. Dwie osoby w szpitalu

Na drodze powiatowej 1580N na terenie gminy Korsze doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna jadący motocyklem marki Yamaha uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca motocykla i jego 35-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala.


Do zdarzenia doszło w sobotę (14 września) po godz. 20 w pobliżu miejscowości Głowbity. – Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierujący motocyklem marki Yamaha jadąc z 35-letnim pasażerem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku zjechał na pobocze gdzie uderzył w przydrożne drzewo – informuje Anna Baluta, z KPP w Kętrzynie. Kierowca i pasażer ze złamaniami kończyn dolnych i górnych zostali przetransportowani do szpitala.

Okazało się też, że kierujący jednośladem posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. – Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika ponadto, że kierujący mógł wsiąść na motocykl będąc pod wpływem alkoholu – dodaje pełniąca obowiązki rzecznika kętrzyńskiej policji. Ostatecznie potwierdzą to badania krwi.

emes
(info za KPP w Kętrzynie)