Policja sprawniejsza niż pijany uciekinier. Ten po drodze „huknął” jeszcze w golfa

Ucieczka przed policją ulicami Kętrzyna nie powiodła się 27-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna zignorował kontrolę drogówki, po drodze staranował inne auto, ale miał swoje powody – promil we krwi.


W ubiegły piątek (13 września) policjanci ruchu drogowego pełniący służbę przy ulicy Szpitalnej w Kętrzynie dali sygnały do zatrzymania kierującemu oplem omegą. Mężczyzna zbagatelizował sytuację i ruszył do ucieczki, podczas której doprowadził do kolizji drogowej, ale i to go nie zatrzymało. Dopiero po chwili na ul. Kasztanowej uciekinier porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Mężczyzna nie zdołał umknąć policjantom, po krótkim pościgu został zatrzymany. Wtedy też okazało się, co jest powodem takiego zachowania. – Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Kętrzyna już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej – informuje Anna Baluta z KPP w Kętrzynie.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

emes
(info za KPP w Kętrzynie)