Tym razem dziki im nie przeszkodziły. Żagiel Piecki na czele okręgówki!

Drużyna z Piecek po siedmiu kolejkach zasiada na fotelu lidera klasy okręgowej. Fot. www.facebook.com/KS-Żagiel-Piecki

W zaległym meczu 6. kolejki klasy okręgowej sezonu 2019/20 Żagiel Piecki pokonał w Różnowie tamtejszy LKS. Po tym zwycięstwie pieckowianie wskoczyli na fotel lidera rozgrywek. Ale tylko na moment…

Tydzień temu mecz w Różnowie nie odbył się z uwagi na… dziki, które zniszczyły boisko do tego stopnia, że grać się na nim nie dało. W środę 18 września rozgrywane awansem spotkanie piłkarze Żagla wygrali zdecydowanie 5:1, mimo, że to LKS był przecież gospodarzem.

Przyjezdni zaczęli strzelać już w 2. minucie. Swojego pierwszego w tym meczu gola strzelił Grzegorz Puławski, który drugie trafienie dołożył jeszcze w 15. minucie. Ale wtedy było już 0:3 dla gości, bo bramkarza rywali pokonał też Przemysław Kulig (9. minuta). Tuż przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Marcin Spirydon i było w zasadzie pewne, że Żagiel wyjedzie z Różnowa z kompletem punktów.

Po wznowieniu spotkania gospodarze zdołali co prawda zdobyć kontaktowego gola – w 69. minucie Gabryszaka pokonał Cezary Adamowicz – ale goście też trafili do siatki. Wynik ustalił Kulig, w 73. minucie wpisując się ponownie na listę strzelców.

Po siedmiu kolejkach Żagiel jest liderem klasy okręgowej z dorobkiem 16 punktów. Zapewne już w czwartek Wydział Gier i Ewidencji WMZPN przyzna jednak walkower na korzyść Błękitnych Pasym (za niedoszły mecz z Romintą) i to właśnie ta drużyna rozpocznie 8. kolejkę z pierwszej pozycji.

Tyle samo „oczek” co Żagiel uzbierały też Łyna Sępopol i Orlęta Reszel. Oba kluby zagrają ze sobą już 21 września w Reszlu (godz. 16). Dzień później dzisiejszy lider rozegra derbowe spotkanie z Kłobukiem Mikołajki. Mecz rozegrany zostanie w Pieckach, początek o godz. 15.