Baza Mrągowo z kolejnym medalem. Zawodnik tego klubu wicemistrzem województwa

Zawodnicy Bazy Mrągowo regularnie zdobywają medale i wyróżnienia na zawodach w kraju i zagranicą. Każdy sukces ich cieszy, nawet te o zakresie regionalnym.

Po zwycięstwie w Międzywojewódzkich w Mistrzostwach Młodzików w Giżycku (zawody odbyły się 8. września) Maciej Szawkowski walczył o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w żeglarskiej klasie Optimist.

Regaty odbyły się w dniach 21-22 września w Olsztynie. Na starcie stanęło 66. zawodników z Polski oraz goście z Litwy i Rosji. Uczniowie mrągowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w stolicy województwa pokazali pazur, walcząc do końca w każdym wyścigu, czego efektem są zadawalające wyniki.

Maciej Szawkowski, uczeń klasy V Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zawodnik KS Baza Mrągowo uległ jedynie rywalowi z SSW MOS Iława Jankowi Rohde. Trzecie miejsce zajęła Weronika Grala z Giżyckiej Grupy Regatowej. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazł się jeszcze jeden „bazowicz” Daniel Łachacz (9. miejsce). Miejsca pozostałych żeglarzy z Mrągowa: 39. miejsce Jakub Jabłoński , 40. miejsce Oliwia Kaczyńska , 49. miejsce Igor Murach, 52. miejsce Matylda Rodziewicz, 55. miejsce Julia Płocharczyk (zawodniczka rozchorowała się po pierwszym dniu regat i zakończyła rywalizację). Z powodu choroby nie wystartował Eryk Majewski.

W dniach 12-13 października na jeziorze Czos odbędą się zawody o Mistrzostwo Bazy Mrągowo, które zakończą tegoroczny sezon.

Źródło: Baza Mrągowo