Mrągowo walczy z psimi kupami. Nowe pi(e)suary staną tam, gdzie zdecydują mieszkańcy

Pięć nowych pojemników na psie odchody czekają do ustawienia. Urzędnicy czekają na propozycje mieszkańców Mrągowa, gdzie je ustawić. Fot. UMM/Paweł Krasowski

Pięć nowych „pi(e)suarów” stanie już niebawem na terenie Mrągowa. O tym gdzie staną czyli pojemniki na psie odchody z dystrybutorem woreczków mają zdecydować mieszkańcy.Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom, którzy zgłosili zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania – mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. – Przypomnę, że na terenie miasta stoi już 20 takich pojemników. Jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie pojawią się nowe „psie toalety” – mieszkańcy mogą zgłaszać nam swoje pomysły, które z pewnością przeanalizujemy.

Psie toalety to dwufunkcyjne urządzenia, składające się z pojemnika na odchody oraz z dozownika woreczków. Pierwsze toalety zamontowano w najbardziej newralgicznych i eksponowanych, a jednocześnie odwiedzanych przez posiadaczy psów, miejscach: na promenadzie nad J. Czos w okolicach Parku Lotników i parkingu przy ul. Żeromskiego, na ul. Ratuszowej w rejonie Jez. Magistrackiego, na ul. Sobczyńskiego przy wejściu do parku oraz na terenie po jednostce wojskowej koło hali (starej) sportowej. Następne pojawiły się na osiedlach mieszkaniowych. Osoby wyprowadzające psy na spacer, mogą bezpłatnie z nich korzystać.

źródło: UMM

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.