Jest wyrok w sprawie kobiety podszywającej się pod inną osobę na portalu społecznościowym

W internecie nie jesteśmy anonimowi, warto o tym pamiętać. Fot. pixabay.com

Sąd Rejonowy w Bartoszycach wydał w czwartek 26 września wyrok skazujący wobec Katarzyny S., oskarżonej o podszywanie się pod inną osobę na portalu społecznościowym i umieszczenie na nim nieprawdziwych informacji o pokrzywdzonej.


Proces Katarzyny S. rozpoczął się w czerwcu br. przed Sądem Rejonowym w Bartoszycach. Na wniosek pełnomocnika pokrzywdzonej sprawa była rozpoznawana przy drzwiach zamkniętych. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby obrażać dobre obyczaje i naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej.

Katarzyna S. została oskarżona o to, że w okresie od 11 do 14 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Górowo Iławeckie podszywała się pod inną kobietę, wykorzystując jej profil wraz ze zdjęciem na znanym portalu społecznościowym, a następnie umieściła na tym portalu nieprawdziwe informacje o świadczeniu usług seksualnych przez pokrzywdzoną oraz sprzedaży przez nią swych dzieci – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. – W ocenie śledczych oskarżona, podszywając się pod inną osobę, działała w celu wyrządzenia jej szkody osobistej (tj. o czyn z art. 190 a § 2 kk w zw. z art. 12 kk).

Sąd Rejonowy w Bartoszycach uznał Katarzynę S. za winną popełnienia zarzuconego jej czynu i skazał ją za to na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku próby. Jednocześnie sąd zobowiązał oskarżoną do pisemnego przeproszenia pokrzywdzonej w terminie miesiąca od uprawomocnienia się wyroku, a także orzekł od oskarżonej na rzecz pokrzywdzonej zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w kwocie 500 złotych.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

emes

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.