Nasi wykładowcy szkolili służby graniczne z Ukrainy

Wykładowcy Centrum Szkolenia W-MOSG szkolili służby graniczne z Ukrainy. Fot. archiwum CS W-MOSG

Wykładowcy Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przeprowadzili szkolenie pt. „Ujawnianie skrytek w różnych środkach transportu” w Narodowej Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy im. Bohdana Chmielnickiego.


Głównym celem szkolenia było przygotowanie funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy do sprawnego realizowania zadań służbowych w zakresie kontroli przestrzeni konstrukcyjnych środków transportu, przekraczających granicę państwową w przejściach granicznych, a także kontrolowanych na drogach dojazdowych do granicy państwowej i na szlakach komunikacyjnych w głębi kraju.

Teorię wzbogacono szeregiem ćwiczeń praktycznych, polegających na przeszukaniu przestrzeni konstrukcyjnych wybranych typów pojazdów. Szkolenie zrealizowane zostało w ramach projektu pn. „Wzmacnianie Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej”, który jest jednym z wielu elementów obszaru polityki zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polski.

źródło: CS W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.