W Srokowie świadek zatrzymał pijanego kierowcę. Ten wjechał do rowu po kłótni z partnerką

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Dzięki skutecznej reakcji odpowiedzialnego świadka zatrzymany został 49-latek w powiecie kętrzyńskim, który za kierownicę auta wsiadł mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.Policjanci nie ustają w walce z bezmyślnością kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownice swoich pojazdów. Coraz częściej są wspierani przez świadków, którzy informują policjantów o nietrzeźwych kierowcach, albo sami próbują uniemożliwić im dalszą jazdę.

We wtorek około godz. 21.30 dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowego, które miało miejsce w Srokowie na skrzyżowaniu ulic Zielonej z Łąkową. – Z informacji świadka, który zgłosił interwencję wynikało, że mężczyzna pod wpływem alkoholu kierujący samochodem marki Volkswagen Vento wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali kierującego siedzącego na fotelu pasażera – informuje rzecznik KPP w Kętrzynie.

Mężczyzna przyznał, że kierował pojazdem. Za powód swojego zachowania podał… kłótnię z konkubiną, która wysiadła z pojazdu przed przybyciem policji. Badanie trzeźwości wykazało, że 49-letni kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego został zatrzymany. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.