Klasa mundurowa z kętrzyńskiego LO poszerzała wiedzę

Fot. KPP w Kętrzynie

Uczniowie klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego FENIKS w Kętrzynie odwiedzili miejscową komendę policji, gdzie poznali tajniki pracy tej formacji. O zawodzie policjanta rozmawiał z uczniami zastępca komendanta mł. insp. Marcin Piechota.Spotkanie miało miejsce w czwartek 3 października w kętrzyńskiej komendzie. – Zajęcia policjantów w klasach o profilu mundurowym prowadzone są od ponad czterech lat w związku z porozumieniem dyrekcji szkoły i policji – wyjaśnia Anna Baluta, rzecznik kętrzyńskiej policji.

Mł. insp. Marcin Piechota rozpoczął spotkanie przeprowadzając młodzież przez ciekawostki historyczne powstania policji. Zapoznał młodych słuchaczy ze specyfiką pracy policjantów i przepisami regulującymi służbę w tej formacji. Wyjaśnił też uczniom jak przebiega proces rekrutacji począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy i badania psychologiczne, skończywszy na badaniach lekarskich, a także  jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy w policji.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła praca technika kryminalistycznego.  Asp. szt. Czesław Ćwik nie tylko z pasją opowiadał o swojej pracy, ale dał też szansę młodzieży na to, aby na własne oczy zobaczyła jak wygląda to, co dla technika jest codziennością – zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia. Nieodłącznym elementem pracy technika kryminalistyki jest jego specjalistyczna walizka i tej nie mogło zabraknąć podczas spotkania. Młodzież poznała jej zawartość, ale dowiedziała się również do jakiego rodzaju śladów używane są konkretne narzędzia.

Takie niecodzienne spotkania policjantów z uczniami stanowią doskonałą szansę na promowanie policyjnego zawodu wśród młodych ludzi. Przekazana przez policjantów wiedza z pewnością pomoże uczniom klasy mundurowej w podjęciu decyzji o wstąpieniu w przyszłości w nasze szeregi i ułatwi im przygotowanie się do procedury kwalifikacyjnej do tej służby – dodaje Anna Baluta.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net