Uważaj kogo wpuszczasz do domu! W regionie oszuści mogą proponować tańszą energię

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Uwaga, oszuści w akcji. W całym kraju non stop odnotowuje się przypadki procederu wyłudzeń i kradzieży pieniędzy na szkodę starszych, samotnie mieszkających osób. W regionie pojawiła się nowa metoda – na oferenta sprzedaży prądu.Sprawcy wykorzystując brak świadomości i naiwność osób będących w podeszłym wieku, nieświadomych zagrożenia posługują się różnymi metodami. Podają się za wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej, elektryka, hydraulika, oferenta sprzedaży towaru lub usługi.

Do Komisariatu Policji w Mikołajkach wpływają informacje o nieuczciwie działających oferentach sprzedaży prądu klientom indywidualnym i nie jest przypadkiem, że ich potencjalnymi interesantami (ofiarami) są wyłącznie ludzie starsi i na ogól samotnie mieszkający. Sprzedawcy oferują tańsze usługi za energię, ale według informacji, jakie otrzymuje policja, bywają nachalni, doprowadzają do podpisania dokumentów (należy wnioskować z obowiązującej umowy), nie pozostawiając ich kopii, przez co sami staja się anonimowi, a szansa na terminowe odstąpienie od umowy lub wycofanie się od woli podpisanej na dokumencie bywa praktycznie niemożliwa.

Policja przestrzega, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do zamiarów nachodzących „oferentów” nigdy nie podawać swoich danych osobowych, a tym bardziej nie podpisywać żadnych dokumentów. W razie realnego poczucia zagrożenia można, a nawet należy wezwać policję (telefon alarmowy – 112).

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net