Magda zawsze chciała służyć w Straży Granicznej

Fot. archiwum W-MOSG

Marzenia się spełniają, o czym przekonała się niedawno niepełnosprawna mieszkanka powiatu kętrzyńskiego. Dziewczyna zawsze chciała służyć w Straży Graniczne i to pragnienie się zrealizowało.



Dziś Magda jest studentką psychologii, ale kiedyś marzyła, by zostać strażnikiem granicznym. Niestety uległa wypadkowi komunikacyjnemu, który jej to uniemożliwił. Kiedy funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dowiedzieli się o pragnieniu dziewczyny, postanowili je spełnić i pokazać jej codzienną służbę w formacji.Odprawa graniczna osób i środków transportu na drogowym przejściu granicznym w Bezledach była pierwszym punktem wspólnej służby. Magda wraz z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym przyjacielem skontrolowała również pojazdy pod kątem przewożenia narkotyków. Kolejnym zadaniem była kontrola pasa drogi granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali również sprzęt służbowy wykorzystywany w ochronie granicy państwowej. Pokazali studentce również jedną z wież obserwacyjnych, która 24 godziny na dobę monitoruje granicę polsko-rosyjską.

Inicjatorką spotkania była dziennikarka Ewa Szyszkowska-Papis, której ekipa towarzyszyła studentce podczas niecodziennej wizyty.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Fot. archiwum W-MOSG
Fot. archiwum W-MOSG