Pół wieku ze sobą. Złote Gody w gminie Kętrzyn

fot. archiwum gminy

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły. Podobnie jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Ciężka praca i wzajemne zrozumienie – te rady na długoletnie pożycie usłyszeć można było od sześciu par z terenu gminy Kętrzyn, które 18 października w Domu Weselnym „Zacisze” w Filipówce świętowały 55-tą i 50-tą rocznicę wspólnego życia.


Słowa uznania skierował pod adresem jubilatów wójt gminy Kętrzyn. Paweł Bobrowski podziękował zebranym za godne i długie pożycie małżeńskie, a także za piękny przykład dla młodego pokolenia. Małżonkowie celebrujący swoją rocznicę otrzymali ordery prezydenta RP, jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński.

Wójt w towarzystwie przewodniczącej Rady Gminy – Teresy Juchniewicz oraz Justyny Bohdanowicz z UG wręczył także pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Nie zabrakło tortu i symbolicznego toastu. Uroczystość umilił występ Emilii Puszko, uczennicy 3. klasy Szkoły Muzycznej w Kętrzynie I stopnia.

Jubileusz 55-lecia pożycia związku małżeńskiego:
– Janina i Stanisław Cołosiowie z Nakomiad
– Barbara i Ryszard Siembidowie z Nakomiad

Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego:
– Ola i Włodzimierz Kłekowie z Karolewa
– Wanda i Bronisław Łyczkowie z Kruszewca
– Władysława i Henryk Szukisowie z Nowej Wsi Małej
– Irena i Andrzej Mazurowscy z Karolewa

źródło: UGK/Marta Szmyd

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net