Jesienna wyprawa przedszkolnych „Misiów”

Dzieci z grupy „Misie” wraz z wychowawcą Barbarą Januszczak wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Srokowo.

Pod koniec października dzieci z grupy „Misie” z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu z wychowawczynią Barbarą Januszczak wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Srokowo.Na miejscu uczestników wycieczki przywitała Irena Dziadoń i zaprosiła do „Leśnej szkoły”, w której nie brakuje drzew i krzewów. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały przyrodę i zachodzące jesienią zmiany.

Dzieci poznały warstwową budowę lasu, dowiedziały się jak określić wiek drzewa, a w sali edukacyjnej dowiedziały się ciekawostek na temat życia zwierząt leśnych. Podczas wycieczki maluchy nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wyprawę zwieńczyło ognisko, pyszne kiełbaski i zabawa na świeżym powietrzu. – Nasza wyprawa była dobrą okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw ekologicznych u dzieci. Dziękujemy pani Irenie za tak piękną opowieść o lesie i miło spędzony czas – skwitowała wychowawczyni.

źródło: Gmina Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net