Mieszkańcy doczekali się reakcji burmistrza

- Liczymy na szybkie i pozytywne załatwienie sprawy i rozwiązanie problemu mieszkańców - mówi Rafał Chróst. Fot. archiwum Lepsze Mrągowo

Mieszkańcy Mrągowa, którzy we wrześniu podpisali petycję w sprawie wyremontowania kilku ulic doczekali się reakcji władz miasta.


W odpowiedzi na petycję w sprawie ulic Kościelnej oraz Żeromskiego i Ratuszowej uprzejmie informuję, że zostanie ona potraktowana jako wniosek do budżetu Gminy Miasta Mrągowo na rok 2020. Obecnie konstruowany jest projekt budżetu na przyszły rok. Obok elementów obligatoryjnych, uwzględniane są w nim również elementy fakultatywne — poinformował mieszkańców Stanisław Bułajewski.

Burmistrz Mrągowa podkreślił, że analizowane są wnioski w sprawie ujęcia w budżecie różnych przedsięwzięć, a na odrzucenie bądź realizację poszczególnych zadań będzie mieć wpływ wysokość środków finansowych zatwierdzonych w ostatecznym budżecie (co powinno nastąpić jeszcze w grudniu).

Petycję złożył społecznik i aktywista Rafał Chróst ze stowarzyszenia Lepsze Mrągowo, który twierdzi, że podpisało się pod nią ponad 200 mieszkańców Mrągowa (!). — Trochę to trwało, ponieważ petycję złożyliśmy w dniu 30 września, a więc miesiąc temu. Liczymy jednak na szybkie i pozytywne załatwienie sprawy i rozwiązanie problemu mieszkańców — mówi Chróst. — Mamy nadzieję, że finalnie uda się remont przeprowadzić. Przy okazji dziękujemy zaangażowanym mieszkańcom!

emes

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Fragment ul. Ratuszowej aż się prosi o ingerencję. Fot. archiwum Lepsze Mrągowo