Bartoszyce. Policja podsumowuje akcję „ZNICZ 2019”

fot. policja Bartoszyce

Policyjne działania „ZNICZ 2019” w powiecie bartoszyckim minęły bez poważniejszych zdarzeń w ruchu drogowym. Od czwartku do niedzieli policjanci skontrolowali 114 kierujących i nałożyli 35 mandatów karnych, głównie za wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości.


W okresie wzmożonego ruchu na drogach powiatu bartoszyckiego pracowało łącznie 33 policjantów, a 1 listopada w działaniach udział wziął także żandarm wojskowy, który wspólnie z policjantem z drogówki kontrolował ruch na przycmentarnym skrzyżowaniu.

Obyło się bez wypadków drogowych i poważnych kolizji. Policjanci dbali o to, aby ruch na drogach dojazdowych do cmentarzy odbywał się płynnie, a w razie potrzeby kierowali nim ręcznie. Funkcjonariusze skontrolowali 114 kierujących pojazdami i nałożyli 35 mandatów karnych, aż 82 % stanowiły mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości. Trzech kierujących nie stosowało się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych.

W czwartek wzorową postawą wykazali się pracowników firmy ochroniarskiej, którzy widząc chwiejącego się na nogach mężczyznę nie pozwolili mu odjechać motorowerem spod sklepu i wezwali policję. Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość 45–latka – okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W niedzielę na trasie Gałajny – Górowo Iławeckie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 39–letni mieszkaniec gminy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijani kierujący odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP w Bartoszycach