Na 10 lat za kraty za słonecznik i trzy piwa?

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. materiały policji

Do 10. lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Mrągowa, którzy w jednym z lokalnych sklepów ukradli artykuły o łącznej wartości bliskiej 10 złotych. Użyli też siły w stosunku do dwóch świadków, którzy chcieli ich ująć.


Do zdarzenia doszło w czwartek (31.10) wieczorem. Dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, którzy usłyszeli, że „poszło” o kradzież trzech piw i słonecznika na kwotę bliską 10 złotych.

Sprawcy zamieszania uciekając ze sklepu pobili jeszcze świadków próbujących ich zatrzymać. – Na szczęście ucieczka nie była skuteczna, ponieważ mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Obaj byli nietrzeźwi – mówi mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

W międzyczasie doszło do przesłuchania świadków, co pozwoliło na przedstawienie mężczyznom zarzutów popełnienia przestępstwa rozboju. Okazało się, że obaj dopuścili się tego czynu w ciągu 5. lat po odbyciu kary za podobne przestępstwo. Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn trzymiesięcznego aresztu, do czego sąd się zresztą przychylił.

źródło: KPP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net