Windsurferzy Bazy zaliczyli udany debiut w Mistrzostwach Świata

W ubiegły weekend zakończyły się Mistrzostwa Świata w windsurfingowej klasie techno 293 w hiszpańskim Puerto Sherry. Udany debiut w zawodach tej rangi zaliczyli zawodnicy Bazy Mrągowo.

Mrągowski klub reprezentowało pięcioro podopiecznych Tomasza Stefańskiego: Nadia Kulik, Oliwia Chomka, Michał Lis, Bartosz Ruszczy i Wiktor Kocenko. Dla czworga z nich był to debiut w regatach międzynarodowych tej rangi. W takich regatach startował wcześniej jedynie Michał Lis.

Na starcie regat stanęło 360. zawodników z 36. krajów. Rewelacyjnie spisała się Nadia Kulik, która zakończyła regaty na 13. miejscu. – Nadia, mimo debiutu, pokazała, że należy się z nią liczyć – relacjonuje trener Stefański. W trakcie całych regat zawodniczka wygrała dwa wyścigi i trzykrotnie przypływała w pierwszej dziesiątce. Przytrafiło się jej też kilka błędów i falstart w jednym z wygranych wyścigów. Po pierwszym dniu Nadia zajmowała 3. pozycję! – Warto wspomnieć, że Nadia w tym sezonie wygrała w Polsce wszystko co było do wygrania – Złoty Medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz złoty medal Mistrzostw Polski w Sprintach. Wygrała tez eliminacje do mistrzostw Europy – przypomina trener.

W flocie chłopców (kat. 7.8) Michał Lis zakwalifikował się do złotej grupy i całe regaty zakończył na świetnym 26. miejscu. Do złotej grupy awansował również kolejny debiutant w kategorii 6.8 – Wiktor Kocenko, który całe regaty zakończył na 43. miejscu.

W srebrnej flocie zakończyła regaty Oliwia Chomka – 3. miejsce (46. w klasyfikacji generalnej) oraz Bartosz Ruszczyk, który zakończył regaty na 95. pozycji. – Zawodnicy zebrali dużo cennego doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnym sezonie – podsumowuje Tomasz Stefański.

źródło: fb/ZOS Baza

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net