Prawnuczka patrona miasta na jubileuszu Towarzystwa Miłośników Kętrzyna

Katarzyna Kętrzyńska, prawnuczka patrona Kętrzyna podczas jubileuszu Towarzystwa Miłośników Kętrzyna. fot. biuletyn miejski

Z okazji jubileuszu Towarzystwa Miłośników Kętrzyna wizytę w mieście złożyła prawnuczka Wojciecha Kętrzyńskiego – Katarzyna Kętrzyńska.


Towarzystwo Miłośników Kętrzyna powstało 35 lat temu. Dokładnie w marcu 1984 roku z inicjatywy Gabrieli Jocz, ale do rejestru stowarzyszeń zostało wpisane 8 listopada. To z tej okazji 6 listopada w budynku Loży odbyło się jubileuszowe spotkanie członków towarzystwa, w którym uczestniczyli – obok jego członków i przyjaciół – także przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu kętrzyńskiego. Gościem honorowym była prawnuczka patrona miasta Katarzyna Kętrzyńska.

W tym ważnym jubileuszu nie zabrakło wspomnień, prezentów, gratulacji i życzeń. W imieniu samorządu miejskiego gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania za pracę na rzecz propagowania i utrwalania tradycji w zakresie kultury lokalnej, i edukacji historycznej oraz życzenia wraz z bukietem kwiatów i drobnym upominkiem burmistrz Ryszard Niedziółka złożył na ręce obecnej prezes Marii Skibińskiej.

Więcej na temat jubileuszu TMK znajdziesz TUTAJ.

źródło: biuletyn miejski

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net