Kętrzyn. Bilans weekendu: dwa razy dwa promile i ponad 30 razy za szybko

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

W miniony weekend kętrzyńscy policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarali 37. kierujących. Niestety w tym zestawieniu znalazło się także dwóch, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.


Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W wydłużony weekend kętrzyńscy funkcjonariusze skontrolowali 122 pojazdy. Za zbyt szybką jazdę mandatami karnymi ukarali 37. kierowców. Dla jednego z nich przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h zakończyło się utratą prawa jazdy.


23-latek pędził citroenem przez Kraskowo w gminie Korsze z prędkością 91 km/h. Poza utratą prawa jazdy został ukarany mandatem, a jego konto zostało obciążone 10. punktami karnymi. W trakcie przedłużonego weekendu na terenie powiatu kętrzyńskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych (kolizje). W trakcie działań policjanci ujawnili też dwóch nietrzeźwych kierujących.

W sobotę po godz. 21. w Reszlu na ul. Jagiełły policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki vw golf. 31-letni mieszkaniec Reszla wsiadł za kierownicę samochodu mając 2 promile alkoholu w organizmie. Na drugi dzień parę minut przed godz. 21. w Kętrzynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym renault laguna. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości funkcjonariusze ustalili, że 54-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w obu przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę kierującym oraz zatrzymali prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net