Włamywacz złapany na gorącym uczynku. Okazało się też, że jest poszukiwany

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. materiały policji

Kętrzyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do nieużytkowanego budynku, gdzie mieścił się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce był już poszukiwany i nie działał sam.


Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego kętrzyńskiej komendy patrolując teren miasta przy ul. Sikorskiego zauważyli idącego mężczyznę z deskami podłogowymi. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić pochodzenie desek.

Trop poprowadził ich do nieużytku, gdzie mieścił się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Kiedy policjanci sprawdzali zabezpieczenia budynku, usłyszeli dobiegające z wnętrza odgłosy kroków. Jak się okazało, jedna z krat zabezpieczających okno, była wyrwana. Policjanci natychmiast weszli do środka, gdzie po chwili zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Bartoszyce.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Wspólnie z 35-letnim mieszkańcem Kętrzyna, po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej, dostali się do wnętrza nieużytkowego budynku. Ich łupem były deski podłogowe oraz parkiet, które miały posłużyć jako opał.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili także, że 29-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach – unikał odbycia kary za nieuiszczoną grzywnę. Już  trafił do aresztu. Za kradzież z włamaniem obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net