Jędrzejczyk bije kolejne rekordy życiowe

Fot. archiwum Łukasza Jędrzejczyka

Znakomita forma nie opuszcza Łukasza Jędrzejczyka. Biegacz z Mrągowa wystartował ostatnio w kilku imprezach i zamknął biegowy sezon ze znakomitymi wynikami. Podczas półmaratonu w Gdańsku pobił „życiówkę” i ustanowił nowy rekord wśród biegaczy z Mrągowa!


Sezon biegowy mam już za sobą. To były bardzo dobre starty, a dla ciekawości powiem, że łącznie przebiegłem 4,5 tysiąca kilometrów – mówi zadowolony Łukasz Jędrzejczyk, który w tym roku miał sporo powodów do radości.

W kwietniu Łukasz wziął udział w Orlen Warsaw Marathon i ustanowił tam swój rekord życiowy. We wrześniu zwyciężył w Półmaratonie Kętrzyn. Kolejny start mrągowianina to Amsterdam Maraton, w którym zawodnik z czasem 2:54:43 dobiegł do mety jako czwarty Polak! W imprezie wzięło udział 17 tysięcy osób!

Narodowe Święto Niepodległości Łukasz uświetnił startem w Biegnę dla Niepodległej w Białymstoku, gdzie zajął 5. miejsce w kat. open i 1 w kat. m30. Czas 35:18. W zawodach wzięło udział 1660 biegaczy. Niespełna tydzień później – 17 listopada – pobiegł w Półmaratonie Gdańskim. Z czasem 1:17:00 zajął 28. miejsce w kat. Open i 6. w swojej kategorii wiekowej. W imprezie wystartowało 5 tysięcy biegaczy. W Gdańsku mrągowianin pobił swoją „życiówkę” i ustanowił nowy rekord wśród biegaczy ze swojego miasta!

Sezon kończę z bardzo dobrymi wynikami i już myślę o przyszłorocznych startach – mówi Jędrzejczyk. – Na pewno wezmę udział w dwóch maratonach. To mój najważniejszy cel. Przy okazji zaliczę również kilka półmaratonów, podczas których będę szykował się do imprez głównych.

źródło: UMM/Paweł Krasowski

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net