Warsztaty szkolne z wyposażeniem za ćwierć miliona

fot. archiwum ZS w Reszlu

W ostatnim czasie baza dydaktyczna warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu wzbogaciła się w nowoczesne wyposażenie pracowni. Dzięki projektowi unijnemu dotyczącemu modernizacji infrastruktury kształcenia zawodowego udało się zakupić sprzęt na kwotę ponad 250 tysięcy złotych.


Hale warsztatowe doposażono w ploter frezujący CNC, pilarkę formatową, wiertarkę wielowrzecionową oraz okleiniarkę wąskich powierzchni. Dzięki nowym urządzeniom i maszynom uczniowie klas technikum technologii drewna oraz przyszli stolarze uczęszczający do branżowej szkoły zdobędą umiejętności, które dadzą im większe szanse na podjęcie pracy w nowoczesnych miejscach zatrudnienia. Dobra baza umożliwi im połączenie umiejętności stolarskich z wiedzą z zakresu informatyki i programowania.

Projekt wsparł również pracownię technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Głównymi elementami wyposażenia sali są kolektory słoneczne, panele solarne, turbina wiatrowa, bezobsługowy kocioł na biomasę oraz zgrzewarki do budowy instalacji c.w.u. i c.o.. Wymienione instalacje i urządzenia wspomagają uczniów w przygotowaniach do drugiego egzaminu zawodowego. Dzięki nim młodzież nabywa umiejętność obsługi sterowników instalacji c.w.u. z wykorzystaniem kolektorów, sporządzania instalacji hydraulicznych oraz analizy nasłonecznienia i ciągów powietrznych w produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Robert Mieszkowski/Krzysztof Jelisiejew

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net