Tancerze przywieźli medale i ogrom radości

fot. archiwum MDK

W weekend Ostrów Mazowiecka skupiła ponad trzystu tancerzy hip hop z całej Polski. Podczas ogólnopolskich zawodów „Ostrowski Styl” Mrągowo godnie reprezentowali tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury.


W Ostrowi Mazowieckiej pojawili się Michalina Janecka znana jako Misia, Asia Maliniewicz, Klaudia Świąć, Marcel Murach, Hela Rakowska, Magda Borowska, Paulina Rakowska, Weronika Borawska, Gosia Chorążewicz, Gabrysia Jędrzejczyk, Oliwia Król, Róża Merkler, Malwina Patejuk, Nikola Cichowska i Martyna Gnoza znana jako Tina. Tym razem tancerze pojechali na freestyle battle i w każdej kategorii wiekowej odnieśli sukcesy i wrócili z medalem.

W każdej kategorii zgłoszono ponad 100 zawodników i znalezienie się w TOP 16 było już wielkim osiągnięciem. W kategorii do 11 lat 3. miejsce zajęła Klaudia Świąć a Michalina Janecka i Hela Rakowska znalazły się w TOP 16. W kategorii 12-15 lat w TOP 16 znalazła się Magda Borowska. W kategorii 16 lat i więcej 3. miejsce wywalczyła Martyna „Tina” Gnoza.

Pozostali tancerze zaprezentowali również wysoki poziom umiejętności i jesteśmy z wszystkich bardzo dumni – relacjonuje Ewa Gnoza, opiekująca się tancerzami. – Były to bardzo duże zawody, na które zjechali tancerze z całej Polski.

Zajęcia z tancerzami, którzy pojechali na zawody prowadzą w Młodzieżowym Domu Kultury dyrektor Ewa Gnoza i Maciek „Sheva” Mołdoch. – Uczestnicy trenują dwa razy w tygodniu, ale z chęcią przychodzą na dodatkowe spotkania. Na chwilę obecną mamy tancerzy, którzy reprezentują wysoki poziom i są finalistami wielu ogólnopolskich zawodów, na których znają już ekipę z Mrągowa i to bardzo cieszy. Ale jest to efekt wieloletniej pracy nad sobą i rozwoju pasji – mówi Ewa Gnoza.

Wyjazd o 5.30 rano nie jest dla nich straszny, gdy chodzi o taniec. Każde zawody to poświęcenie kilkunastu godzin a czasem dwóch dni, aby wrócić nie tylko z sukcesem, ale również nowym doświadczeniem i wieloma emocjami. Taniec w MDK to już historia bowiem wielu tancerzy chodzi na zajęcia od kilku, a nawet kilkunastu lat. To świadczy o ogromnym zaangażowaniu dzieci i ich rodziców. – Gratulujemy wszystkim tancerzom i życzymy dalszych sukcesów. Najpiękniejszym sukcesem jest jednak robienie tego co się kocha i zadowolenie z siebie samego, gdy schodzi się ze sceny – dodaje dyrektor Gnoza.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net