Mikołajkowe atrakcje w Mikołajkach. Będzie się działo!

fot. archiwum fb/MiastoMikołajki

Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni dla najmłodszych. Z okazji Mikołajek w Mikołajkach 8 grudnia drzwi Centrum Kultury ,,Kłobuk” otwarte będą szeroko dla całych rodzin. Na wszystkich czeka szereg atrakcji, a najważniejszą z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który wręczy dzieciom upominki.


Organizatorzy na początek zapraszają na Mikołajkowy Turniej Szkół.  Puchar Sielawowego Króla zdobędzie drużyna, która najlepiej poradzi sobie z konkurencjami przygotowanymi przez Agencję Eventową Bartbo.

Później uczestnicy zabaw przeniosą się do Krainy Świątecznych Pieników. Na miejscu pojawią się elfy, z którymi dzieci będą wspólnie dekorować pierniki a w trakcie pisania listów do Świętego Mikołaja podzielą się swoimi największymi pragnieniami.

Na Mikołajkach w Mikołajkach poznamy także zwycięzców konkursu na Świąteczną pocztówkę, do którego licznie zgłosili się uczniowie przedszkoli i szkół. Efekty ich pracy zobaczymy na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbędzie się 8 grudnia.

Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będą świąteczne zdjęcia z fotobudki, kino familijne oraz kreatywne zabawy poprowadzone przez Panią Mikołajową.

Na scenie wystąpią uczniowie ze szkół i przedszkoli z programem świątecznym przygotowanym pod okiem nauczycieli.

Ale czym byłyby święta bez zapachu korzennych pierniczków? Chętni wezmą udział w konkursie na ciasto piernikowe oraz ciasteczka piernikowe. Komisja złożona z szefów kuchni z mikołajskich restauracji dokonała degustacji i wybierze zwycięzcę.  Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

To nie koniec atrakcji. W programie Jarmark Rękodzieła Świątecznego z pięknymi ozdobami świątecznymi oraz wyrobami rękodzieła artystycznego, wykonanymi przez artystów lub podopiecznych mikołajskich instytucji opiekuńczych.

Tradycyjnie uczestnikom serwowany będzie ciepły posiłek przygotowany przez szefów mikołajskich restauracji.

Organizatorzy nie zapomnieli też o bezdomnych zwierzętach, dla których zima to wyjątkowo trudny czas i zapraszamy wszystkich do akcji ,,Mali Mikołajczanie Zwierzętom”. Przychodząc na Mikołajki w Mikołajkach przynieś karmę, która zostanie przekazana opiekunom bezdomnym psów i kotów.

A na koniec prawdziwa gratka. Wystawa obwoźnego muzeum bąków w kolekcji znajduje się ponad sto bąków i bączków różnych typów. Niektóre mają ponad sto lat. Będzie można zobaczyć bąki z Włoch, Grecji, Japonii, Indonezji. Wystawie będą towarzyszyć mini warsztaty wprawiania w ruch bąków, niektóre z nich będzie można nawet wychłostać!

Tradycyjnie Mikołajkom w Mikołajkach towarzyszyć będzie Charytatywny VII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach wraz z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi oraz Mikołajkową Dyszką. W tym roku uczestnicy wspierają rehabilitację Zosi Michaluk oraz Zosi Kłusek

Podczas Półmaratonu oraz biegów towarzyszących na Hali Sportowej w Mikołajkach będzie wystawione stoisko z ekologicznymi serami kozimi firmy Mikołajki Park. Cały dochód ze sprzedaży, dzięki uprzejmości firmy, zostanie przekazany na rehabilitacje Zosi Kłusek.

https://pomagam.pl/zosia2014?fbclid=IwAR05BwNGpXmtMETexDW_4Pr6xU81NSHSW-5T8B_6c7dqIBd02u01-NFLcuE

Tak jak przez ostatnie lata, część wpisowego zostanie przeznaczona na rehabilitacje Zosi Michaluk. Zapraszamy na bieg oraz do odwiedzenia stoiska z pysznymi serami.

Zapowiadają się emocje i wiele radości w świątecznym klimacie! Na Mikołajki w Mikołajach zaprasza Urząd Miasta i Gminy Mikołajki oraz Centrum Kultury ,,Kłobuk”.

Natalia Wrzosek (UMiG Mikołajki)

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net