Remont Placu Wolności w Sępopolu tańszy niż zakładano

Urząd Miejski w Sępopolu pozyskał dotację na remont kolejnej drogi w gminie. Tym razem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu Plac Wolności w Sępopolu niebawem zupełnie zmieni swoje oblicze.


Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola podpisała umowę z firmą „KWIAT” – p. Mariusza Kwiecińskiego z Bartoszyc na remont Palcu Wolności w Sępopolu. Szacunkowa wartość przedmiotu zamówienia wynosiła 605 178,18 zł, natomiast zamawiający zaproponował w złożonej ofercie kwotę 577 207,46 zł, za wykonanie całości zakresu robót. Dzięki temu zaoszczędzono 27 970,72 zł. Gwarancja na wykonane prace będzie wynosiła 60 miesięcy od daty odbioru przedmiotu umowy. Środki na budowę drogi gmina otrzymała z puli Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości 50 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

Podczas remontu zostanie wykonana nowa trzywarstwowa konstrukcja drogi (z różnej frakcji kruszyw i betonu), powstanie nowa kanalizacja deszczowa po to, by odprowadzić wody opadowe z nawierzchni ulicy. Wybudowany zostanie chodnik prowadzący do przejścia dla pieszych, a także ścieżki rowerowej (dzięki ścieżce uzyskano dodatkową punktację w konkursie).

Wierzchnia warstwa drogi wykonana będzie z kostki pozbrukowej o grubości wymaganej dla konstrukcji drogowej. Planowane zakończenie całości prac to 30 czerwca 2020 roku. A jeśli tylko pogoda na to pozwoli, rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze na obecny rok.

Wykonawca oraz Urząd Miejski w Sępopolu przepraszają mieszkańców za ewentualne niedogodności i proszą o cierpliwość w czasie prowadzenia prac ziemnych.

źródło: sepopol.pl
MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net