Sprzęt za 80 tys. trafił w ręce strażaków

Fot. mł. kpt. Marcin Kordek/KP PSP w Mrągowie

Mrągowska straż pożarna otrzymała specjalistyczny komplet narzędzi hydraulicznych z dodatkowym wyposażeniem wykorzystywanym do działań technicznych. Sprzęt został zakupiony w ramach centralnego projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”


Projekt obejmuje zasięgiem terytorium całej Polski. Nowe wyposażenie o wartości 80 tyś zł. wzmocni potencjał bojowy jednostki, a także zastąpi już używany sprzęt, który jest wykorzystywany do działań z zakresu ratownictwa technicznego i drogowego.

Do mrągowskiej jednostki PSP trafi między innymi pompa hydrauliczna z silnikiem czterosuwowym, rozpieracz kolumnowy, nożyce do obcinania pedałów, pokrowiec ochronny poduszki powietrznej, komplet podkładów stabilizacyjnych, mata (plandeka) wielofunkcyjna, zbijak do szyb (2 szt.), przecinak do pasów (2 szt.), detektor prądu przemiennego, piła szablasta do szyb klejonych, zestaw pokrowców na ostre krawędzie, platforma ratownicza aluminiowa, zestaw uniwersalnych podpór do stabilizacji i parawan.

Koordynatorem programu była Lubelska Komenda Wojewódzka PSP, dzięki której 79 takich zestawów trafiło do jednostek w całej Polsce.

źródło: PSP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net