Ktoś proponował ci obniżenie rachunków? To mógł być oszust!

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy proponując obniżenie rachunków za usługi telekomunikacyjne i energię elektryczną „podsuwają” do podpisania inne umowy. Poszkodowani orientują się dopiero wtedy, gdy otrzymują faktury do zapłaty za usługi, których nie zamawiali.


Do mrągowskich policjantów zgłaszają się osoby, które były nagabywane przez przedstawicieli firmy, którzy proponowali obniżenie rachunków za usługi telekomunikacyjne i energię elektryczną. Niestety, często to nieuczciwi sprzedawcy, którzy stosują różne sztuczki, by nabrać na niekorzystną umowę.

Nieuczciwi akwizytorzy wykorzystują niewiedzę, zwłaszcza osób starszych i fakt, że określenia typu „pan z elektrowni” czy „pan z zakładu energetycznego” wielu kojarzą się z wiarygodnymi sprzedawcami energii. Zdarza się, że w ten sposób wprowadzają klientów w błąd i doprowadzają do podpisania niechcianej umowy.

Funkcjonariusze uczulają też członków rodzin, by rozmawiali z rodzicami czy dziadkami o tego rodzaju oszustwach, które mogą ich dotknąć. Uniknięcie podpisania niekorzystnej umowy uchroni ich przed utratą pieniędzy i niewątpliwym stresem związanym z wyjaśnianiem całej sytuacji.

Źródło: KPP Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net