Takie chwile są jak zwycięstwo

fot. archiwum MDK

Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie realizują projekt w ramach Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych pod hasłem „Tańczyć każdy może”.


Projekt naszych tancerzy obejmował integracyjne, cykliczne warsztaty taneczne w Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz Zespole Szkół Specjalnych – mówi Ew Gnoza, dyrektor mrągowskiego MDK. W grupie inicjatywnej znalazły się Martyna Gnoza, Ewelina Gnoza, Weronika Borawska i Gabrysia Jędrzejczyk. Do grona wolontariuszy dołączyły Hela Rakowska, Michalina Janecka oraz dyrektor Ewa Gnoza i nauczyciel ZSS i MDK – Dorota Janecka.

Warsztaty polegały na nauce podstaw hip hopu oraz stworzeniu choreografii tanecznej z przekazem „Takie chwile jak te to nasze zwycięstwo” – dodaje  dyrektor Gnoza. Efekt projektu będzie można zobaczyć na Gali Finałowej w CKiT 18 grudnia o godz. 17. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i koszulkę „Tańczyć każdy może”, ale nagrody były tylko symbolem. Największą radość sprawiły wszystkim wspólne treningi, spotkania i rozmowy. – To była piękna lekcja życia i uczenie się siebie nawzajem ,a taniec był tylko zapalnikiem tego wszystkiego co się zadziało. Dziękujemy naszym tancerzom za pomysł i zaangażowanie, otwartość i chęć bycia dla innych. Jesteśmy dumni z realizacji tego projektu i chęci kontynuacji podjętych działań przez naszą młodzież w ramach integracji i tanecznego rozwoju.

Wszystkie projekty sfinansowane zostały ze środków Samorządu województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz ze wsparciem finansowym Gminy miasta Mrągowo w ramach kampanii „Zachowaj Trzeżwy Umysł”.

źródło: MDK

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net