Bożonarodzeniowy Jarmark w Sępopolu [ZDJĘCIA i FILM]

Pani Teresa Barszcz-Ward, od wielu lat wykonuje świąteczne ozdoby (Fot. Tomasz Miroński)

Zapachniało świętami w Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolędy, w minioną niedzielę można było kupić ręcznie wykonane przez lokalnych twórców upominki oraz dekoracje na świąteczny stół.Jarmark rozpoczął się o godzinie 10:00. Na stoiskach twórców ludowych z Sępopola oraz z innych miast naszego województwa, można było zakupić ozdoby choinkowe i inne artykuły świątecznych.

Następnie „Warmianki Sępopolskie”, oraz dzieci z zespołów wokalnych działających przy M-GOK w Sępopolu, śpiewem wprowadziły gości w świąteczny nastrój.

Obecny na spotkaniu Piotr Łazar, zastępca burmistrza Sępopola, który w imieniu własnym oraz Ireny Wołosiuk, burmistrza Sępopola, a także radnych i pracowników urzędu, złożył mieszkańcom miasta i gminy najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych świąt.

Dzieci były wniebowzięte animacjami, które odbywały się na sali kawiarnianej placówki. Było spotkanie z Bałwankiem Olafem i Białym Polarnym Misiem i wspólne zabawy przy muzyce. Nie zabrakło zabaw z niebieską chustą animacyjną oraz lepienia bałwanów z kul styropianowych.

Na  imprezie odbyła się również miniolimpiada zimowa. Jej uczestnicy, między innymi, ścigali się na workach wypełnionych sianem i w podwójnych świątecznych swetrach. Wiele emocji wywołała „wojna” białymi śnieżkami, dzieci stoczyły ją białymi gąbkami, których było ponad 200 sztuk.

Dzieci odwiedził też św. Mikołaj, a dorośli byli częstowani tradycyjnym, świątecznym barszczem oraz innymi potrawami wigilijnymi.

Bożonarodzeniowy Jarmark w Sępopolu [ZOBACZ FILM]

Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net