Pół wieku temu stawali na ślubnym kobiercu

fot. archiwum gminareszel.pl

W Reszlu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji jubilatów, w imieniu Prezydenta RP, dokonał burmistrz Marek Janiszewski.Pięćdziesiąt lat temu na ślubnym kobiercu stanęły pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą Złote Gody. W uroczystości uczestniczyło trzynaście par, pięć par odebrało odznaczenia indywidualnie. Burmistrz Janiszewski przed wręczeniem medali w ciepłych słowach przekazał jubilatom osobiste życzenia.

Uroczystość uświetnił recital Krystyny Łożyńskiej i Włodzimierza Chmala. Kilka niezapomnianych utworów przywróciło wspomnienia sprzed lat, a pary w spontanicznym tańcu spotkały się na parkiecie. Potem jubilaci pokroili tort. Nie obyło się bez wielu miłych niespodzianek. Była okazja do spotkań z najbliższymi, wspomnień w otoczeniu dzieci, wnuków i prawnuków. Jubilaci są wzorem godnym naśladowania i oparciem dla swoich rodzin. Dają siłę w chwilach zwątpienia i nadzieję, że tradycyjny model rodziny jest najwyższą wartością.

Podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu należą się Edwardowi Szmulowi, dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu oraz Arturowi Galickiemu, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu.

GALERIA

źródło: gminareszel.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net