Dwa razy dachowanie, raz potrącenie. Pracowita służba policji

fot. KPP Bartoszyce

Policjanci z Bartoszyc mieli pracowity poniedziałek. Rano na trasie Bezledy – Bartoszyce dachowało auto, którym jechała kobietą z dwójką dzieci. Kolejny kierujący dachował na trasie Bezledy – Granica Państwa. A potem jeszcze mężczyzna kierujący autobusem potrącił rowerzystę. Potrącony 59–latek jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu.


W poniedziałek (16.12) rano doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których dachowały osobówki. Przed godz. 8. na trasie Bezledy – Bartoszyce na wysokości m. Kiertyny Małe 37-letnia kobieta jadąca z dwójką dzieci nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i straciła kontrolę nad audi, które dachowało w przydrożnym rowie. Szczęśliwie osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń ciała. Skończyło się na strachu i mandacie karnym.

fot. KPP Bartoszyce

Kolejne auto dachowało na trasie Bezledy – Granica Państwa. Jadący toyotą 53-latek stracił kontrole nad autem, które dachowało w rowie. Mężczyzna o własnych siłach wyszedł z auta i pieszo poszedł do pracy na Przejście Graniczne. Z uwagi na stan jego zdrowia współpracownicy zawieźli go do szpitala, a o sprawie powiadomili policjantów. Mężczyźnie nic się nie stało, a on sam przyznał, że nikt oprócz niego nie przyczynił się do tego zdarzenia. Sprawę zakończono mandatem karnym.

fot. KPP Bartoszyce

Chwilę po godz. 11. do kolejnego zdarzenia na K-51 doszło w okolicy m. Plęsy. Kierujący autobusem potracił 59-letniego rowerzystę. Policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło w momencie wyprzedzania rowerzysty, który – według kierowcy autobusu – w trakcie tego manewru wjechał na środek drogi. 59-latek z miejsca zdarzenia trafił do szpitala. Tam okazało się, że ma poważne obrażenia, a jego stan jest ciężki. Wszelkie okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśni dochodzenie.

źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net