Nowy samochód już służy niepełnosprawnym

Fot. archiwum MOPS

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie wzbogacił się o nowy samochód. Auto, zakupione z dofinansowaniem PFRON, będzie służyło do przewozu osób niepełnosprawnych.


Jeszcze w końcówce 2019 roku nowe auto trafiło do ŚDS. – Samochód zdecydowanie polepszy dostępność do usług, które zobowiązani jesteśmy zapewnić naszym podopiecznym – powiedziała Marianna Wilk z ŚDS w Mrągowie podczas uroczystego przekazania pojazdu. – Przypomnę tylko, że uczestnikami placówki są osoby z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy mają zapewniony m.in. dowóz do ośrodka samochodem.

Ford Transit Custom może przewozić 9 osób i jest w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Jego koszt to ponad 152 tysiące złotych, z czego 80 tys. (około 50%) udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W uroczystości przekazania nowego samochodu udział wzięli: wiceburmistrz Mrągowa Tadeusz Łapka, ks. Wiesław Świdziński, przedstawiciele MOPS i ŚDS w Mrągowie, a także uczestnicy zajęć w placówce.

źródło: UM Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net