Nowi słuchacze w kętrzyńskim Centrum Szkolenia

fot. archiwum CS SG

W Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie rozpoczęło się szkolenie podstawowe i następujące po nim szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej. Szkolenie jest kolejnym etapem w życiu funkcjonariuszy służby przygotowawczej, którzy swoją służbę w Straży Granicznej rozpoczęli z końcem grudnia 2019 roku.


Po wcieleniu w szeregi Straży Granicznej i złożeniu ślubowania w macierzystych oddziałach przyszedł czas na szkolenie. W środę (8.01) 29. funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozpoczęło naukę w kętrzyńskiej szkole Straży Granicznej.

Powitania słuchaczy w murach kętrzyńskiej szkoły Straży Granicznej dokonał płk SG Adam Pacuk, komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w obecności kadry kierowniczej Centrum i opiekunów dydaktycznych.

Centrum Szkolenia Straży Granicznej im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie jest jednym z trzech ośrodków w Straży Granicznej przygotowujących wykwalifikowane kadry do służby w ochronie granic Rzeczypospolitej Polskiej. Zajęcia prowadzone są w salach wykładowych i specjalistycznych laboratoriach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt techniczny z maksymalnym wykorzystaniem doświadczeń zawodowych kadry ośrodka oraz w oparciu o nowe, aktywne metody nauczania. W trakcie pobytu w Centrum słuchacze, poznają tajniki wykonywania zawodu i zastosowania sprzętu i urządzeń, który znajduje się na wyposażeniu jednostek organizacyjnych Straży Granicznej.

źródło: CS SG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net