42-latek z powiatu bartoszyckiego wybrał areszt zamiast spłatę grzywny

fot. archiwum W-MOSG

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, funkcjonariusze Straży Granicznej 15 stycznia przerwali podróż dwóm Polakom. Okazało się, że mężczyźni nie opłacili zasądzonych grzywien za wcześniejszy przemyt papierosów.Pierwszy z nich, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, stawił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. – W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 34-latek nie uregulował grzywny w wysokości 6 400 zł. Kierowca mercedesa po opłaceniu zaległości, ruszył w dalszą podróż – mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz.

W godzinach wieczornych zatrzymano 42-letniego mieszkańca powiatu bartoszyckiego, który chciał wyjechać z kraju. – Podczas sprawdzania dokumentów tożsamości podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach potwierdzili, że poszukuje go sąd – dodaje rzecznik W-MOSG. W tym przypadku mężczyzna jednak nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej grzywny w wysokości 4 500 zł i trafił do aresztu.

Od początku roku na drogowym przejściu granicznym w Bezledach zatrzymano 7osób poszukiwanych za nieuregulowane kary grzywny na kwotę ponad 18 000 zł.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net