Strażacy-ochotnicy z Korsz dotrzymali słowa

fot. archiwum UM Korsze

Szkolenie medyczne oraz pokaz sprzętu strażackiego dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Olsztynie zgodnie z wcześniejszą umową przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Korsz.W połowie stycznia strażacy-ochotnicy zorganizowali dla dzieci i młodzieży z Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Olsztynie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedsięwzięcie miało również na celu kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dzieci, w tym odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych, a także propagowanie tematyki związanej z ochroną zdrowia.

Dzieci wysłuchały porad strażaków, dotyczących zasad bezpiecznego postępowania w przypadku wystąpienia pożaru oraz zasad poprawnego alarmowania służb ratowniczych. Spotkanie ze strażakami z Korsz odbyło się na zaproszenie dyrektor Domu Dziecka w Olsztynie oraz jego wychowanków.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach składa serdeczne podziękowania dh Ewie Michałowskiej, dh Adamowi Płudowskiemu,a szczególnie dh Pawłowi Krupczakowi, funkcjonariuszowi SG w Sępopolu – ratownikowi medycznemu, za przeprowadzenie szkolenia. Dh Magdalenie Aleksandrzak dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

źródło: UM Korsze

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net