Kętrzyn. Drogówka wzięła się za „przekręcone” liczniki

Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum policji

W ciągu kilku dni policjanci kętrzyńskiej drogówki ujawnili już trzy przypadki cofniętych liczników samochodowych. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi drogomierzy w pojazdach, podczas kontroli policjanci sprawdzają również bieżące wskazania przejechanych kilometrów w samochodach.


W poniedziałek (21.01) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli lancię, która miała cofnięty licznik o ponad 39 tys. km. Dzień później w miejscowości Kraskowo w gminie Korsze skontrolowano opla. Okazało się, że w pojeździe wskazania drogomierza różnią się o ponad 3 tys. km z tymi zapisanymi przez stacje diagnostyczną. Następnego dnia na ulicy Mazurskiej w Kętrzynie w związku z kontrolą drogową policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Ford S-Max, w którym stan licznika również okazał się niższy od zapisanego w dokumentacji o 2 tys. km.

Wszystkie pojazdy zostały przez policję zabezpieczone i toczą się postępowania w sprawie cofnięcia zapisów drogomierzy. Taki czyn stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Kętrzyn