Kętrzyn. Podpalacz z Królowej Jadwigi w areszcie

fot. archiwum policji

56-letni mieszkaniec Kętrzyna usłyszał zarzut podpalenia. Chodzi o pożar lokalu mieszkalnego, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku w budynku wielorodzinnym przy ul. Królowej Jadwigi. Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.


Pod koniec listopada ub.r. w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Królowej Jadwigi w Kętrzynie wybuchł pożar. Ogień pojawił się w lokalu na I piętrze. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą z Kętrzyna wraz z podnośnikiem oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Karolewa i Wilkowa. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na duże zadymienie klatki schodowej mieszkańcom polecono wyjście na balkony po drugiej stronie budynku.


Na podstawie zebranych przez śledczych materiałów prokurator przedstawił 56-latkowi zarzut podpalenia, a Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – wyjaśnia Anna Baluta, rzecznik kętrzyńskiej policji. – Mieszkaniec Kętrzyna zatrzymany został w czwartek (23.01) przez patrol prewencji na jednej z ulic miasta. Był zaskoczony informacją od policjantów, myśląc, że po takim czasie uniknie kary za dokonane przestępstwo.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net