Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 63-latki. Zatrzymano konkubenta kobiety

fot. archiwum policji

Śledczy z Kętrzyna wyjaśniają okoliczności śmierci 63-latki. Z kobietą przez kilka dni bliska jej osoba nie mogła nawiązać kontaktu i powiadomiła o tym policjantów. Ciało kobiety znaleziono w jej mieszkaniu, a do sprawy został zatrzymany jej konkubent. Decyzją sądu 60-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


W piątek (24.01) na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował trzymiesięczny areszt wobec 60-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, którego następstwem była śmierć. Z policyjnych ustaleń wynika, że do tragedii doszło najprawdopodobniej w minioną sobotę w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. Wtedy to 60-latek miał spowodować poważne obrażenia u swojej 63-letniej konkubiny.

Śledczy o sprawie zostali powiadomieni w środę przez zaniepokojonego członka rodziny kobiety, z którą od kilku dni nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie po wejściu do lokalu ujawnili ciało 63-latki – informuje Anna Baluta z kętrzyńskiej komendy. – W mieszkaniu kobiety obecny był jej konkubent. Mężczyzna był nietrzeźwy, a jego wyjaśnienia nie były spójne, dlatego 60-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Do pracy przystąpili policyjni technicy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań – dodaje rzeczniczka.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. Podczas posiedzenia sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Prokurator wstępnie zarzuca mu spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jednak w toku prowadzonego postępowania, w zależności od jego efektów i wyników badań, ta kwalifikacja może się zmienić.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net