Ppłk SG Roman Liśkiewicz po latach służby żegna się z mundurem

Fot. archiwum W-MOSG

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego po ponad 30 latach na emeryturę ppłk. SG Romana Liśkiewicza.29 stycznia w obecności kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników SG, odbyła się uroczystość pożegnania. Komendant oddziału płk SG Robert Inglot podziękował oficerowi za zaangażowanie, merytorykę i wkład wniesiony w rozwój formacji. W dowód uznania przekazał mu pamiątkową szablę z dedykacją.

Ppłk SG Roman Liśkiewicz w 1989 r. rozpoczął służbę wojskową w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych Filii w Kętrzynie. Dwa lata później został mianowany funkcjonariuszem Straży Granicznej w W-MOSG. Pełnił służbę w Wydziale Kontroli Ruchu Granicznego, Wydziale Ochrony Granicy Państwowej, a następnie awansował na Naczelnika w Wydziale Operacyjno-Śledczym. Natomiast 15 listopada 2013 r. został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału – Pełnomocnika Komendanta ds. Ochrony Informacji Niejawnych.

Wielokrotnie nagradzany m.in.: Odznaką Straży Granicznej, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, czy Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net