Młodziczki Wilczka blisko awansu o szczebel wyżej

W ostatniej kolejce rozgrywek III Wojewódzkiej Ligi Młodziczek rozgrywanej w Ełku awans do baraży o II ligę zdobyły młode siatkarki Wilczka Wilkowo. W turnieju udział wzięły też drużyny UKS SALOS Ełk i MOSiR Kętrzyn.

Gospodarzem siódmej rundy rozgrywek był zespół z Ełku, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz rozegrały między sobą drużyny z powiatu kętrzyńskiego. Wilkowo dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęło przewagę i wygrało mecz 2:0 (25:11; 25:15). W drugim spotkaniu młodziczki z Wilkowa prowadziły z Ełkiem wyrównaną walkę i dopiero w końcówce pierwszego seta udało im się zdobyć decydujące punkty, a set wygrały 25:23. Druga partia meczu była już zdecydowanie inna. Wilkowo niesione emocjami wyraźnie zdominowało Salos i wygrało 25:13 a cały mecz 2:0.

O miejsce drugie w końcowej klasyfikacji w grupie walczyły zespoły z Kętrzyna i Ełku. Miejsce to pozwalało podobnie jak pierwsze na udział w turnieju barażowym w II lidze. Faworytem była drużyna z Ełku i zgodnie z oczekiwaniami wygrała mecz 2:0. Taki układ turnieju i całych rozgrywek VII kolejki, doprowadził do ustalenia grup barażowych. Wilkowo zakwalifikowało się do barażu, który wyłoni drużyny walczące o miejsca V-VII tegorocznych rozgrywek.

Aby zakwalifikować się do tej grupy Wilkowo musi zająć minimum drugie miejsce w barażach, w których zmierzy się z UKS Chemik Olsztyn i zespołem UKS SALOS Ełk. Mecze rozegrane zostaną 9 lutego (niedziela) w Wilkowie. Początek spotkań od godziny 11.00.

źródło: UG Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net