Na tę wiadomość czekali pacjenci nie tylko z Mrągowa!

Fot. Zdzisław Piaskowski

Informacja o dalszym losie zawieszonych od sierpnia ub. roku oddziałów mrągowskiego szpitala była w ostatnim czasie bodaj najbardziej wyczekiwaną informacją w powiecie mrągowskim. I pewnie nie tylko.


Już wczoraj (6.02) nieoficjalnie „rozeszły się” wieści o przywróceniu szpitalnych oddziałów, jednak żadna ze stron – ani starostwo, ani zarząd szpitala – nie chciała sprawy komentować. W końcu na oficjalnej stronie Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki pojawiła się informacja o wznowieniu oddziału dziecięcego oraz traktu porodowego z dniem 7 lutego.

Zarząd szpitala poinformował jednocześnie, że wciąż trwają starania związane ze skompletowaniem personelu lekarskiego do wcześniej zawieszonych oddziałów (chodziło o oddział dziecięcy oraz trakt porodowy działającego w ramach oddziału położniczo–ginekologicznego z pododdziałem noworodkowym).

Przypomnijmy, że cała sytuacja trwała od 7 sierpnia. Pretekstem do wstrzymania funkcjonowania oddziałów był… ich remont. Prawdziwą przyczyną zawieszenia były kłopoty kadrowe w placówce. Od tamtego momentu mali pacjenci z terenu powiatu mrągowskiego musieli szukać pomocy w sąsiednich szpitalach w Kętrzynie, Biskupcu i Giżycku.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net