Kłótnia podczas libacji. 39-latek ugodzony nożem

Trzymiesięczny areszt zastosował kętrzyński sąd wobec mężczyzny, który podczas imprezy alkoholowej kilkukrotnie ugodził nożem swojego znajomego. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. 


Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (18.02) około godz. 16.40. Podczas spotkania zakrapianego alkoholem, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni. 41-latek w pewnym momencie chwycił za nóż i kilkukrotnie ugodził nim 39-latka. Poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Okazało się, że obrażenia są bardzo poważne i zagrażają jego życiu.


Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, sąd zdecydował, że 41-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn