Kętrzyn. Jest wyrok WSA w sprawie dyrektora szkoły

fot. archiwum Nasz Kętrzyn.pl

Burmistrz przegrał z dyrektorem „jedynki” w sądzie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza odwołującego w sierpniu 2019 roku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Janusza Woronowicza. Dyrektor został odwołany po donosie na jego niestosowne zachowanie, który wpłynął do urzędu miasta.Sąd rozpatrywał 23 stycznia skargę odwołanego dyrektora i przyznał mu rację. Zdaniem Zbigniewa Nowaka, który poruszył tę sprawę na poniedziałkowej sesji, w tej sytuacji dyrektorem SP1 jest … Janusz Woronowicz. Wyraził również swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki potraktowano wieloletniego dyrektora szkoły. – Cokolwiek nie zrobił, nie zasłużył na to, co go spotkało – mówił radny Nowak podczas sesji.

Ryszard Niedziółka stwierdził, że niebawem powołany zostanie nowy dyrektor.

Z treści uzasadnienia dowiadujemy się, że po złożonej na dyrektora skardze, nikt nawet nie zapytał go o jego stanowisko w tej sprawie.

W uzasadnieniu wyroku czytamy także, m.in. „Zaskarżone zarządzenie wydane zostało więc zbyt pochopnie i to w czasie wakacji, kiedy nie są prowadzone zajęcia lekcyjne, a więc nie istniało niebezpieczeństwo narażenia uczniów na niewłaściwe traktowanie ze strony nauczyciela. W ocenie Sądu formułowane przez Burmistrza zarzuty wymagają przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego”.

Wyrok na bazie orzeczeń sądowych sygn akt. II SA/Ol 1025/19.

źródło: Nasz Kętrzyn.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!