Alkohol i kierowanie autem? 59-latek nie widział w tym nic złego

Na skrzyżowaniu ulicy Wileńskiej z Młynową w Mrągowie kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i uderzył w stojącego matiza, a następnie w ogrodzenie. Fot. czytelnik/nadesłane

W Mrągowie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.Alkohol i kierowanie autem? Wykluczone! A jednak zdarzają się „amatorzy” jazdy po pijanemu. Jednego z nich we wtorek (25.02) przed godziną 19.00 na ulicy Mrongowiusza zatrzymali do kontroli drogowej mrągowscy policjanci. – Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą osobowego opla wyczuli od niego zapach alkoholu – informuje asp. Dorota Kulig. – Ich podejrzenie potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Ujawniono również, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych.

59-latek nie mógł już kontynuować jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. – Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi – dodaje rzeczniczka mrągowskiej KPP. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Godzinę później na skrzyżowaniu ulicy Wileńskiej z Młynową kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i uderzył w stojącego matiza, a następnie w ogrodzenie. Kierowca opla został ukarany mandatem. Był trzeźwy.

źródło: KPP Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net