Od piwnicy do kamienicy. Dziesięć lat Natalii Studio

— Od dziecka marzyłam, żeby mieć salon kosmetyczny, jednakże w czasach gdy kończyłam liceum zawody typu fryzjer czy kosmetyczka nie były przychylnie postrzegane — opowiada Natalia Sałacka. Fot. Foto-Percepcja

Młoda, energiczna, zarażająca optymizmem bizneswoman opowiada nam o nie łatwych początkach swojej działalności. To dzięki swojej determinacji oraz sprecyzowanym planom na przyszłość Pani Natalia Sałacka – kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem – prowadzi z powodzeniem salon kosmetyczny Natalii Studio w Mrągowie już od 10. lat.Jak rozpoczęła się Pani przygoda z prowadzeniem salonu? Był to impuls, czy raczej misternie planowane przedsięwzięcie?
— Decyzje, które planuje w życiu prywatnym, jak i zawodowym zawsze poprzedzone są rozsądnym planowaniem. Przygodę z salonem kosmetycznym rozpoczęłam, gdy skończyłam studia. Choć nie posiadałam wystarczających środków na start to miałam coś więcej: głowę pełną pomysłów i zapał do pracy. Zaczęłam pracę jako stylistka paznokci w małym, wynajętym pomieszczeniu przy solarium. Miało powierzchnię niespełna 8m2.  Z czasem zaobserwowałam, że klientów przybywa, a wraz z tym zaczynało brakować miejsca na sprzęty kosmetyczne i odpowiednie wyposażenie. Postanowiłam więc poszukać lokalu w centrum. Początkowo był to lokal w piwnicy, następnie na „manhatanie”, aż znalazłam się w kamienicy na ul. Staromiejskiej (przyp. red. aktualna lokalizacja salonu). To tu moja działalność rozwinęła skrzydła. Każda zmiana lokalu oznaczała poniesienie kosztów związanych z remontem. Droga do miejsca, w którym salon jest teraz nie zawsze była usłana różami, jednak zawsze wytrwale dążyłam do celu. Nie od początku mogłam sobie pozwolić na kompleksowe doradztwo i pełne zaplecze marketingowe. Przypominam sobie chwile, gdy sama roznosiłam własnoręcznie przygotowane ulotki.

Jaką miała Pani wizję salonu, otwierając go? I czy udało się ją osiągnąć?
— Od dziecka marzyłam, żeby mieć salon kosmetyczny, jednakże w czasach gdy kończyłam liceum zawody typu fryzjer czy kosmetyczka nie były przychylnie postrzegane. Dopiero pojawiały się kierunki kosmetologii na uczelniach. Jak większość młodych studentów szukałam swojej drogi. Trochę to trwało zanim posłuchałam rad  mojej mamy, to ona od początku widziała we mnie potencjał. Mój przedsiębiorczy umysł i intuicja podpowiadały mi jakie kroki podejmować otwierając salon. Zawsze należałam do osób ambitnych.  Osiągnęłam już bardzo dużo, ale jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa.

W internetowych opiniach Pani klienci zwracają często uwagę na wyjątkowy profesjonalizm salonu. Jak udaje się Wam zapewniać tak dobrą obsługę?
Inwestowanie w najnowocześniejsze urządzenia, nieustanny rozwój oraz podnoszenie kwalifikacji kadry kosmetologicznej pozwala zapewnić naszym klientom wysoki poziom oferowanych usług. Dbając o czas i wygodę klienta mamy w ofercie zabiegi 3w1, czyli np. zabieg na twarz, pedicure i manicure wykonywane przez 3 osoby jednocześnie. Dodatkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oprócz rezerwowania wizyt w sposób standardowy, osobiście w salonie czy telefonicznie pod nr tel. 508258184, jako pierwsi wprowadziliśmy w Mrągowie rezerwacje wizyt on – line poprzez stronę www.nataliistudio.versum.com lub www.moment.pl.

Zawsze należałam do osób ambitnych.  Osiągnęłam już bardzo dużo, ale jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa.

W ofercie Natalii Studio znajdziemy pełen wachlarz usług. Jakie zabiegi poleca Pani wykonać w okresie wiosennym?
Na wiosnę polecamy peelingi chemiczne, mezoterapię oraz zabiegi poprawiające kondycję skóry po zimie. Nasza kadra na pewno doradzi, która z metod będzie najodpowiedniejsza. Polecam w szczególności nasze nowości  w pielęgnacji twarzy, oczyszczające, redukujące rozszerzone pory i poprawiające koloryt skóry, czyli oczyszczanie wodorowe i zabieg Black Doll. Kolejnym zabiegiem, pozwalającym w bezpieczny sposób odzyskać piękny i zdrowy koloryt skóry jest BB GLAM – cieszy się on dużą popularnością wśród naszych klientek. W okresie wiosennym warto też zwrócić uwagę na ukryte pod ubraniami niedoskonałości figury,  niechciany nadmiar tkanki tłuszczowej,  brak jędrności skóry lub cellulit.  Pośród zabiegów na ciało wykonujemy endermologię, primelle, kriolipolizę, hifu oraz ukochaną przez nasze klientki falę uderzeniową. Tylko wykwalifikowany personel, profesjonalne sprzęty  i właściwie dopasowana seria zabiegów przyniosą upragnione efekty.

Co Pani zdaniem wyróżnia Natalii Studio?
— Innowacyjność, kompleksowe podejście do klienta, jak również nieustanna pogoń za nowinkami. Permanentny rozwój kadry  salonu poprzez profesjonalne szkolenia oraz zdobywanie wiedzy na międzynarodowych targach i eventach. Jako jedyny salon kosmetyczny w Mrągowie mamy program lojalnościowy, dzięki któremu klienci otrzymują punkty za zrealizowane wizyty. Zdobyte punkty uprawniają do odebrania nagrody w postaci bezpłatnych zabiegów lub voucherów do wykorzystania w przyszłości.

Skąd czerpie Pani inspiracje do dalszego rozwoju?
Inspiracje czerpie z obserwacji rynku, poprzez wzorowanie się na najlepszych. Kreatywny i przedsiębiorczy umysł podpowiada mi jak się rozwijać i dostosowywać do zmieniających się oczekiwań klienta.

Jako jedyny salon kosmetyczny w Mrągowie mamy program lojalnościowy, dzięki któremu klienci otrzymują punkty za zrealizowane wizyty.

Czy w związku z jubileuszem obecności Natalii Studio na rynku przygotowuje Pani coś specjalnego dla klientów i mieszkańców Mrągowa?
W związku z tym, że  minęło już 10 lat od kiedy zaczęłam przygodę z kosmetologią, chciałabym serdecznie zaprosić na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 marca 2020 r (sob.) w Natalii Studio w godz. 10-14.  Tego dnia wszyscy przybyli będą mogli zobaczyć  nowe zabiegi kosmetyczne, wypróbować je na sobie lub skorzystać ze zniżki przewidzianej dla każdego klienta. Sumiennie przygotowujemy się do tego dnia, więc szykujemy też  konkursy z nagrodami oraz sporo niespodzianek.  Zapraszamy także na koncert Sławka Uniatowskiego o godz. 19.00, bilety do nabycia w CKiT w Mragowie.

AD

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net