Mrągowo. Pożegnanie komendanta policji. Inspektor Skol na emeryturze

Fot. KPP Mrągowo

Wczoraj odbyła się uroczystość z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie oraz pożegnania ze sztandarem jednostki. Szef mrągowskich policjantów insp. Andrzej Skol po ponad 22 latach służby przeszedł na emeryturę.


Uroczysta zbiórka odbyła się w Urzędzie Miejskim w Mrągowie. Na uroczystości obecni byli m.in.: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusz Sylwestrzak, przedstawiciele lokalnego samorządu, szefowie współdziałających na rzecz bezpieczeństwa instytucji i służb, organizacji, policjanci i pracownicy mrągowskiej komendy, znajomi i rodzina.


Insp. Andrzej Skol służbę w Policji rozpoczął w sierpniu 1997 roku. Od początku związany był z Komendą Powiatową Policji w Mrągowie i Wydziałem Kryminalnych, gdzie pracował w zespole operacyjno-rozpoznawczym, w zespole dochodzeniowo-śledczym, w zespole do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą.  W sierpniu 2007 roku został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie. Trzy lata później został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W czerwcu 2016 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Ponad 22 lata poświęcił służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Za efekty uzyskiwane na różnych szczeblach w hierarchii Policji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, miedzy innymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji srebrną i  brązową odznaką „Zasłużony Policjant|”.

Podczas uroczystości Komendant uroczyście pożegnał się ze sztandarem KPP w Mrągowie i złożył ostatni meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W związku z odejściem ze służby insp. Andrzeja Skola, z dniem 28 lutego br. pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie jest mł. insp. Robert Wierciszewski, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

źródło: KPP Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!