Plaga pijanych kierowców. Jeden zatrzymany dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. materiały policji

Zdecydowana reakcja osoby, która podejrzewała kierującego renaultem mężczyznę o nietrzeźwość za kierownicą pozwoliła na wykluczenie z ruchu drogowego pijanego 70–latka. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kolejny pijany kierujący miał aż 2,7 promila. Z kolei pijany rowerzysta, który został zatrzymany w Sępopolu miał w organizmie 1,5 promila. Mężczyźni za swoją „postawę” odpowiedzą przed sądem.


We wtorek (10.03) przed godz. 17–tą policjanci otrzymali informację o prawdopodobnie pijanym kierujących, który jedzie ulicami Bartoszyc. – Informację przekazał mężczyzna, który widział mężczyznę jadącego renaultem od prawej do lewej krawędzi drogi. Odpowiedzialny obywatel wykazał się wzorową postawą – nie dość, że poinformowaniu policjantów o swoich podejrzeniach, to pojechał za mężczyzną, a gdy ten się zatrzymał ujął go – mówi oficer prasowy bartoszyckiej policji. Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość 70–latka. Mężczyzna miał w organizmie 1,9 promila alkoholu.


Kolejny pijany kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej tego samego dnia przed godz. 22. na jednej z bartoszyckich ulic. 40–latek kierujący audi miał w organizmie aż 2,7 promila alkoholu. – Ciekawą okolicznością obu zatrzymań jest to, że miały miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania – dodaje rzecznik KPP.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających ich przykrych konsekwencji. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Kolejny pijany użytkownik ruchu drogowego, tym razem rowerzysta, został zatrzymany przez policjantów z drogówki w Sępopolu. 68–latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za wykroczenie, za które w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł.. Sąd może orzec też zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net