Mrągowo. Spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego [VIDEO]

Fot. Paweł Krasowski/mragowo.pl

W Urzędzie Miejskim w Mrągowie odbyło się kolejne spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące postępowania w sprawie koronawirusa.Z uwagi na sytuację w kraju i na świecie, w kwestii profilaktyki i zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa władze Mrągowa podejmują nadzwyczajne kroki. Podczas spotkania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego szefowie jednostek oświatowych, kulturalnych i miejskich rozmawiali o podejmowanych działaniach. W dniach od 12 do 25 marca ograniczona zostaje działalność szkół, przedszkoli i żłobków, a także jednostek kulturalnych.

Jak podał Dariusz Żyłowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie w pierwszym dniu wyznaczonego przez rząd okresu przyszło 26 uczniów. – Jadąc przez miasto widziałem mocno ograniczony ruch dzieci na ulicach. Cieszę się, bo to oznacza, że nasi uczniowie i ich rodzice posłuchali komunikatów rządowych – mówił dyrektor Żyłowski.

Na bieżąco monitorujemy sytuację – mówi Lech Gołębicki, dyrektor mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki. – Musimy się podporządkować decyzjom rządu. Główna informacja jest taka, że w dniach 12-25 marca zawieszona zostaje działalność instytucji kultury, w tym biblioteki – dodaje dyrektor CKiT. W planowanym terminie nie odbędzie się na pewno koncert zespołu Shannon (20 marca), za to na razie nie odwołano koncertu Sławka Uniatowskiego (data: 28 marca).

W terminie (22 marca) nie odbędzie się też jubileuszowa (już 20!) akcja integracyjna „Być dla innych”. Informacja o przeniesieniu akcji pojawiła się wczoraj na profilu Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie: „Zwlekaliśmy z tą informacją z nadzieją na lepsze informacje w kraju. Akcja odbędzie się w czasie późniejszym, data będzie podana na wydarzeniu. Wszystkie przekazane na akcję przedmioty i vouchery zostaną przechowane do czasu wyznaczenia kolejnej daty. Na wydarzeniu niebawem pojawi się w ramach zarejestrowanej zbiórki publicznej licytacja stroików świątecznych i rzeczy, które nie mogą czekać. Na chwilę obecną zostały przeprowadzone zbiórki w dwóch Parafiach za zgodą Kurii. Zebrane pieniądze z podliczoną licytacją świąteczną na fb na wydarzeniu zostaną przekazane na wypoczynek letni dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie. To będzie pierwsza cegiełka akcji , którą dokończymy w odpowiednim czasie. Dbajcie więc Wszyscy o siebie i do szybkiego zobaczenia na 20 edycji w tym roku . Dziękujemy Wszystkim za okazane wsparcie z całego serca„.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net