W Kętrzynie urząd zamknięty, ale wolontariusze pomogą seniorom w zakupach

grafika UMK

Od 17 marca do odwołania zamknięty dla interesantów będzie Urząd Miejski w Kętrzynie. Poza tym część urzędników pracować będzie zdalnie. Rusza też – zapowiadana w sobotę – infolinia dla seniorów. Już od wtorku od godziny 8.00 do 18.00 seniorzy będą mogli poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów żywności i podstawowych środków higieny osobistej. Wszystko po to, aby nie wychodzili z domów.Numer telefonu: 89 751 48 89

Na ten cel Miejska Biblioteka Publiczna został niemalże przekwalifikowana na telefoniczne centrum pomocy seniorom – mówi Maciej Wróbel, z-ca burmistrza Kętrzyna. Pomoc otrzymają te osoby, które nie są objęte codzienną pomocą MOPS i są w największej grupie ryzyka.

Pod ten numer telefonu mogą dzwonić osoby samotne powyżej 70. roku życia – dodaje Maciej Wróbel. – Wolontariusze przyjadą odbiorą pieniądze i zrobią zakupy. Co ważne będą mieli ze sobą identyfikatory z moim podpisem i pieczątką, żeby wystrzegać się oszustów i naciągaczy.

Także Urząd Miejski zmienia swoje funkcje od wtorku do odwołania. Urząd Miejski w Kętrzynie będzie przyjmował interesantów wyłącznie w następującym zakresie: Urząd Stanu Cywilnego – rejestracja zgonu, ceremonie zawarcia związku małżeńskiego będą odbywały się przy ograniczonej liczbie osób; Wydział Spraw Obywatelskich – odbiór dowodu osobistego, zawieszanie działalności gospodarczej i uznanie ojcostwa.

Wejście do Urzędu będzie możliwe wyłącznie pojedynczo (z wyjątkiem ślubów). Interesanci w sprawach pilnych po poprzednim umówieniu się będą przyjmowani po zdezynfekowaniu rąk. Załatwienie pozostałych spraw rekomendujemy poprzez wykorzystanie drogi elektronicznej, platformę ePUAP lub telefonicznie.

grafika UMK

Nieczynna będzie też Kasa Urzędu i Punkt Obsługi Interesanta, a w przed wejściem do Urzędu umieszczona zostanie skrzynka na pisma i podania interesantów. Przyjęcia interesantów przez Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz Zastępcę Burmistrza wyłącznie telefonicznie w poniedziałki w godzinach 10.00-12.00.

WAŻNE TELEFONY:
Urząd Stanu Cywilnego i Ewidencja Ludności – 89 752 05 02 Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego 89 752 05 20.

Źródło: UMK

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

grafika UMK